Update a jelentkezők listájával:
1. BBZs
2. Kanalasgém
3. Phoenix
4. TengerSAM
5. Wolfi
6. Angyi
7. T LY Dávid
8. Csonti
9. Bence (ha nem húzzák meg túl sok tárgyból)
10. Márkó (ha nem vagyunk meg párosan)
Hallja mindenki, akit érint vagy erre téved: első ízben futunk neki, hogy a tavaly megjelent Malifaux steamhorrornecropunkzombie típusú tabletop játék hazai elmebetegeit szervezett keretek között ugrasszuk egymásnak. Gyertek el, jó lesz!
I. Magyar Malifaux Nap - MMN
Időpont: 2010. május 16. vasárnap
Helyszín: Kristálycsarnok
Gyülekezés, regisztráció: 10:15
Első meccs kezdése: 11:00
Nevezési díj: 800 forint, amelyet teljes egészében a nyereményekre fordítunk
A nap egyetlen programpontja a Malifaux verseny, bár a kifejezés pontatlan, hiszen a powergaming helyett a népszerűsítésen van a hangsúly.
Jelentkezés
A versenyre kéretik előre jelentkezni a csontpet@gmail.com címre küldött levélben, vagy itt kommentben. Ettől persze megpróbáljuk megoldani, ha valaki hirtelen felbukkan, de a szervezők dolgát nagyban megkönnyíti a fenti, 12 másodpercet igénybe vevő cselekedet.
Csapatösszeállítás
Tekintettel arra, hogy a játék gyerekcipőben jár (pláne itthon), a hivatalos szabályoktól eltérően a rendezvény csatáin nevezőnként csak 1 (egy) caster használható. Mellé viszont mindenki olyan modelleket választ, amilyeneket akar. Ez már a szabálykönyv szerint történik, tehát a terepspecialitások, stratégiák és sémák kiválasztása után kell dönteni.
Figurák, proxy
A figurákat nem kötelező kifesteni, de a festett baba szebb, mint a fémszínű. Összeállítani viszont mindent össze kell. Azaz legyen benne a talpban, és ne egy fél láb szimbolizálja az óriás varánuszt.
Alternatív, nem Wyrd modellekkel lehet játszani, amennyiben azok általános kinézete egyértelmű hasonlóságot mutat az eredetivel vagy a szöveges leírással, amennyiben képen sem megjelent figuráról van szó. Ha valakinek nem tiszta, kérdezzen rá előtte levélben, hogy ez vagy az mehet-e. Azért a lehetőségek szerint igyekezzünk eredeti és megjelent figurákkal játszani a kavarodást megelőzendő.
Csaták
Három, egyenként 30 SS méretű csatát játszunk le a versenyen. Az első párok véletlenszerűen kerülnek össze. A másik két fordulóban pedig svájci rendszer szerint.
Minden meccsen két séma választható a kihúzott stratégia mellé.
A csatákra másfél óra játékidő van + utolsó kör. Azaz 90 perc után már csak az éppen játszott kör fejezhető be.
Terep
A terepasztalok előre berendezettek lesznek a gyorsabb lebonyolítás miatt (vagy ahogy Palik László mondaná: okán). Minden asztal valamelyik alap Malifaux-terepet fogja szimbolizálni. Lehetőség szerint ugyanazon a terepen nem játszik senki kétszer. A felállítás maximum a speciális tereptárgy húzása változtathat, amit vagy megbeszélnek a felek egymással, vagy a szervező dönt.
Rangsor
A rangsort a következők szerint állapítjuk meg:
Elsődleges tényező: tornapontok (győzelem 3, döntetlen 1, vereség 0)
Másodlagos: VP-különbség (a saját és az ellenfelek szerzett VP-inek különbsége)
Harmadlagos: több szerzett VP
Negyedleges: egymás elleni eredmény
Ötödleges: nem csalható sima flip
Nyeremény
Hacsak nem lesz tömeges jelentkezés, a nevezési díjak összegét az első helyezett megörvendeztetésére fordítjuk. A nyeremény tréfás lesz. (Közel van a Rákóczi tér, de nem úgy!)
Sportszerűség
Ne köpd a szotyit a földre!