
Kivitelét tekintve a Marvel Heroes annyira igényes, amennyire csak egy tömeggyártásban készített táblás játékot meg lehet csinálni. Az illusztrációkkal nem hiszem, hogy vért kellett izzadniuk az FFG-s dizájnereknek, mert a Marvel saját anyagait végiglapozni sem lehet százharminc évnél rövidebb idő alatt. Amiért minden dícséretet megérdemelnek, az a forrás átgondolt felhasználása. Ha a céljuk a képregények hangulatának közvetítése volt, akkor profi munkát végeztek, mert indokolt esetben habozás nélkül alkalmaztak olyan minimálmegoldásokat, amihez valószínűleg hatalmas önuralomra volt szükségük. A tábla és a kellékek a megszokott FFG minőség, a húsz darab 40 mm-es plasztikfigura pedig egyszerűen remekül néz ki. Ennek megfelelően Marvel Heroes dobozt pénzért árulják, viszont négyen egy kocsmában sem nagy mutatvány tizenezres számlát összehozni. (Időtöltésnek sem sokkal rosszabb, tökmindegy.)

A játéktábla New York közepét hivatott ábrázolni, kerületekre és kisebb városrészekre osztva. Mindenki kap egy négytagú szuperhős-bandát (X-Men, Fantastic Four, Marvel Knights és Avengers), illetve megkapja a tőle balra ülő játékos csapatának az ősellenségét (Magneto, Dr. Doom, Kingpin és Red Skull). A játék egyszerre versenyszerű és kooperatív, mert az ember a saját körében a négy széplélekkel igyekszik rendet tenni a városban, miközben a többiek mindent elkövetnek, hogy együttes erővel megakadályozzák a különféle nehézségű problémák megoldásában. Az aknamunkához a töméntelen mennyiségű antihőst hívják segítségül, akiket megkenhetnek a különleges eseményeket, szupererőket és szövetségeseket jelző kártyákkal. A helyszínek, a feladatok és a látványos párviadalok folyamatosan életben tartják a képregényszerű hangulatot.
A célok és a szabályok egyszerűek, mint a kő-papír-olló (ami meg is jelenik a harc során), azonban rettenetesen sok szereplő és módosító van a játékban. Ez egyrészt azt jelenti, hogy nagyon hamar meg lehet tanulni az alapokat, de minden egyes hős és antihős képességeit, plusz a lehetséges kombinációkat lehetetlen rövid idő alatt memorizálni. Mivel a rendszer jól működik, a hatalmas adatmennyiségtől kombinatív lesz a játék, és szinte korlátlanul újrajátszható. Az apró hiányosságokat simán kiegyensúlyozza, hogy az FFG tökéletesen életre keltette a Marvel univerzumot. A hangulat akkor is elkap, ha életünkben nem olvastunk a Fantasztikus Négyesről. A Marvel Heroest egyébként magyarul még nem adták ki, és állítólag egy darabig nem is fogják, mert itthon nem kapkodnák el a méregdrága dobozt. Viszont a szabálykönyv angol nyelvű PDF-ben letölthető a gyártó oldaláról, ami lehetőséget ad arra, hogy fontos információkat szerezzünk a befektetés előtt.
