Talán a Geistwald kemény magjának nem ismeretlen a Vassal nevű program, amely csak olyan nagyszerű dolgokhoz hasonlítható, mint az EVA, vagy a macskaajtó. A szoftver keretrendszerként funkcionál, amire szorgos rajongói kezek szinte bármilyen táblás játék online megfelelőjét rá tudják fabrikálni. Így például simán kipróbálhatjuk a Republic of Rome-ot – teszem azt – Montreálban kempelő ismerősünkkel. Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy már régen létezik a WM/H-s modul. Igaz, eddig meglehetősen nehézkes, ronda és bugos volt. Eddig. Ám elkészült a 3.0, ami már van annyira felvilágosult, hogy rögtön rá is mentünk Geistwalddal egy tesztcsatára.
Az
alapprogram mellé le kell töltenünk a számunkra kedves
modult, majd választani offline és online játék között. A helyben folytatott csatának leginkább a gyakorlás az értelme. Ezt nem is árt megtenni, mert a program ugyan nem igényel felsőfokú OKJ-s minősítésű posztgraduális diplomát, de némi magányos szöszölés a menük és opciók között sokat lendíthet tanulási görbénken.Ha már nem vagyunk teljesen ekék a témában, felmerészkedhetünk a modul saját szerverére, ahol a
PP-s fórumbejegyzés áldásos hatására mostanság már szinte mindig zajlik valami csetepaté. Itt a lézengő rittereket leszólítva el is kezdhetjük a csatát.
A terep felállításához elvarázsolhatunk pár előre gyártott változatott, de néhány mozdulattal saját elképzelésünk szerint is berendezhetjük a 48x48 inches táblát. Ezután seregünk figuráit kell az asztalra húzni, majd a sérülésjelző rácsokat berakosgatni a külön erre a célra előhívható sebzésablakba. Ami a figurákat illeti, nagyott dobott a játékélményen, hogy most már a modellek többsége rajzolt formában is felküldhető a pástra. Sajna a folyamat még nem teljes. Hordából egyelőre csak az Öröküszög frakció villanthat csinos sprite-ok formájában – a többieknek be kell érnie egy méretarányos talapzattal. Még egy hiányosság: minionokról nemhogy rajz, de még lista sincs. Persze a proxyzás itt is járható út, amíg nem készül el a teljes paletta.
Indulhat a móka
Mi a hurt me plenty szemléletet követve első alkalommal rögtön sosem próbált seregeket vittünk színpadra. G ügynök légiós vonalon próbált szerencsét példaértékűen fura összeállítással, én meg bevetettem Magnust és vidám kompániáját. Mondjuk nem is maga a csata a lényeg, hiszen ez tesztüzem volt a négyzeten. (Meg ki is kaptam. Igaz, jóhiszemű csalással - ahogy szoktam.)
A mozgás és a különböző akciók, dobások egyrészt a felületen elérhető gombokkal, másrészt klikkeléssel vagy billentyűparancsokkal varázsolhatók elő. Szintén egyszerű a különböző template-ek és jelzők kirakása. Az olyan gyakran használt dolgok, mint a controll range kimérése egyetlen mozdulattal előhozhatók. Két-három óra gyakorlás után már meglehetős biztonsággal lehet terelgetni báránykáinkat. Kommunikációra ott van a beépített csevegő, de akik verbálisan erősek, azok nyugodtan használhatnak párhuzamosan Skype-ot vagy azzal egyenértékű segédletet.
Magnusnak csengettek (csalással)
Kísérleti ütközetünk kábé nyolc körig és négy órán át tartott. Ha egy hagyományos csatánál beszámoljuk a terep fel- és elpakolását, meg azt, hogy először merészkedtünk bináris terepre, akkor nem túlzás azt mondani, hogy nem hosszabb ez a forma. Annyiban maradhatunk, hogy a Vassal sosem váltja ki a face-to-face küzdelem savát-borsát, de ötletek kipróbálására, Amerikába szakadt rokonok megfertőzésére és elvonási tünetek csökkentésére több mint ideális.
Próbálja ki Ön is! Most pénzvisszafizetési garanciával!*
*ingyenes