Mint azt már beharangoztam, Warmachine-témában is egy Magnusról lesz szó. Apropót nem kéne keresni, de történetesen akad: második seregem tagjait ugyanis a Magnus’ Agenda elnevezésű zsoldoslistából fogom kimazsolázni. De mielőtt rátérnénk a karakterisztikák és a gennyesen durva egységek taglalására, lássuk, ki is a sereg névadója!
Magnus, az áruló. Így hivatkozik rá mindenki, aki első ránézésre nem lát benne mást, mint a hazáját eláruló, honfitársait öldöklő volt katonatisztet. A valóságban azonban Magnus motivációja, céljai és tettei mögött mindent találunk, csak árulást nem. A helyzet az, hogy ő a régi királynak tett hűségesküt, amit az után sem gondolt felmondani, hogy a jó és igazságos (muhahaha!) Leto puccsal eltávolította idősebb testvérét, Vinter Raelthorne-t. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mindentől függetlenül Magnus egy pszichopata állat, és Vinter uralkodása alatt is sokan rühellték már pusztán ezért.
Visszatérve: míg az elüldözött uralkodó nyugaton próbált erőt gyűjteni visszatéréshez, addig hűséges tisztje a Vinter-párti erők felkutatásával, ellátásával, felfegyverzésével volt elfoglalva, miközben minden eszközt megragadott arra, hogy keresztbe tegyen annak, aki Cygnar hamis királyának dolgozik. Mindezt úgy tudta megvalósítani, hogy jackjeivel (saját, speckó tervezésről beszélünk!) és a vele szimpatizáló társakkal zsoldossereget alakított, amellyel bármit, bárkinek bevállal, except of course for Turkmenistan, azaz Cygnar. A fenti képen látható jobb karnak egyébként komoly története van. Még a régi, egységes időkben Magnus nehéz helyzetbe került egy csatában. Konkrétan fölötte magasodott egy soktonnás Khador jack, aki éppen arra izzította szervóit, hogy palacsintát készítsen a kiszolgáltatott warcasterből. Az akkor még egy csapatban focizó Stryker ezt látva kihúzta a talajt a jack lába alól, de sajnos amaz olyan szerencsétlenül zuhant, hogy Magnus jobb karja menthetetlenül összeroncsolódott. Ezért kell gépi rásegítést használnia, ami nem mellesleg nagyon jól jön a csatatéren. Magnus elborult elméjében az egész történet természetesen úgy ülepedett le, hogy Stryker nyomorékká tette. No comment.
A traitor egyébként nemcsak saját listáján, de a Four Star Syndicate keretein belül is bevethető. Pusztán power gaming szempontjából talán utóbbi csábítóbb megoldás, mert lényegesen nagyobb szabadságot kapunk a sereg-összeállításnál. Ugyanakkor a fluff mindenképpen az önálló, specializáltabb Magnus’ Agenda mellett szól. Ráadásul kiderült, hogy Geistwaldnak mégsem kellenek trencherek, így hozzám is dobott egy rakat vasbilivel rohamozó minit, hogy használjam egészséggel. Márpedig az Agenda bevethet egy Long Gunner vagy Trencher unitot, a cygnaros listán található karakterisztikákkal és képességekkel (sajnos unit attachment és hasonló jóságok már nem hozhatók). Ezeket az egységeket Cygnar határán belül dezertőröknek, lázadóknak hívják, Magnus viszont ragaszkodik a lojalista jelzőhöz, ami mindennél jobban rávilágít a nézőpontok között tátongó szakadékra.
A konkrét listám még meglehetősen képlékeny. Egy biztos, hogy a Magnus nevéhez köthető, csak vele használható warjackeket nem hagyom ki. Közülük is kiemelkedik a Renegade nevű szerkezet (lásd mellékelt ábra), amelyik egyrészt nagyon jól néz ki, másrészt a bal karján lévő egylövetű, nagy hatótávolságú rakétának köszönhetően őrülten komoly területet képes fenyegetni. Ahogy a sakkban szokták mondani, a fenyegetés fenntartása néha többet hoz a konyhára, mint az, ha azonnal beváltjuk azt konkrét ütésekre. Bár nem tudom, hogy fog alakulni mindez a pályán, de szerintem két ilyen jackkel szigorú idők jönnek az ellenfélre. Szintén vicces a hatalmas láncos buzogánnyal közlekedő Mangler. A visszajelzések szerint, alacsony MAT-ja miatt nem sokat lehet remélni a körkörösen mindenkit bántó speciális támadásától, de legalább van stílusa.
Egységek közül említettem már a Trenchereket, akikkel azért van egy apró gond, főtiszt nélkül meglehetősen könnyű őket megfutamítani. Merthogy csóró Magnusnak 7-es parancsnoki érték jutott, amivel maximum tengeri uborkákat tud meggyőzni arról, hogy nem is akkora para, amikor egy percen belül minden második társukat széttépi egy hatméteres sárkánygyík. Szinte biztos, hogy megveszem Croe válogatott haramiáit, már csak azért is, mert jók a figurák, valamint erősen gondolkodom az Idrian Skirmishereken (képünkön). Ők a Menoth-listán tűntek fel nemrég, de Leto király iránti gyűlöletüket Magnus is kihasználhatja. A játék egyik legdurvább, egyben legköltségesebb alakulatáról beszélünk, akik mindent tudnak. Amit nem, azt meg elbábozzák.
Végül beszerzek pár szólót, hogy legyen mivel feltölteni a hiányzó pontokat. Kell Bailoch roppant megnyerő, mint ahogy az egykor inkvizítorként ténykedő Orin Midwinter is. Azt meg nem értem, hogy tud valaki Gorman Di Wulfe kémiai gránátjai nélkül elleni egy békétlen szombat délutánon. Nekem speciel nehéz lesz lemondani róla, ha esetleg nem jövök ki a limitből.